Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Maturantët në provim, dalin tezat nëpër rrjetet sociale (FOTOT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5d4c642a1931c9a602a85870ae7f2ec1

Maturantët në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar sot provimeve të tyre me zgjedhje.

Mbarëvajta e këtij procesi duket se është prekur nga një skandal,  kjo pasi disa prej tezave janë publikuar në rrjete sociale që në orët e para të fillimit të provimit.

Denoncimi është bërë nga ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi e cila në rrejtin e saj social ka postuar foto të tezave konkretisht tezën e provimit me zgjedhje të ekonomisë, të filozofi-sociologjisë dhe historisë. Sipas Vokshit akuzon Ministren e Arsimit Besa Shahinin, për mungesë administrimi duke theksuar se testet janë shitur.

“Skandali i radhës i Rilindjes …. del edhe teza e provimit të Ekonomisë me zgjedhje. . . Ndërkohë që nxënësit nuk kanë as një orë që kanë nisur provimin…teza është shitur…

Ministrja Shahini, më e paafta deri më sot, ja ka dalë suksesshem të mos administrojë dot asnjë provim mature duke futur si standard ndër të rinjtë hajdutërinë”, shkuan Vokshi.

65016722_1116539768546914_8005828273923686400_n.jpg

65166865_377315992893929_5045975897169985536_n.jpg

64927293_356466421721404_2412465473552646144_n.jpg65124523_612565535919727_9078256980392411136_n.jpg65433873_2394464134102373_2559798292212875264_n.jpg

Më shumë

spot_img