Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Maturantët në ditën e dytë të protestës, bllokojnë rrugën para Ministrisë së Arsimit: Kërkesa jonë është…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantët kanë protestuar sot për të dytën ditë radhazi duke bllokuar rrugën pranë Ministrisë së Arsimit.

Ata kundërshtojnë mënyrën se si u zhvillua provimi i Matemtikës për klasat e dymbëdhjeta.

Sipas maturantëve, pyetjet e provimit nuk ishin të hartuara në përputhje me programin mësimor.

Ata kërkojnë që të ulet pragu i pikëve.  Po ashtu shprehen se prisnin një nivel mesatar, pasi kështu u është premtuar për shkak edhe të mësimit online.

“Protestojmë për një kauzë. Provimi ishte përtej pritshmërive. Kërkesa jonë është ulja e pikëve dhe ndryshimi i llogaritjes së pikëve. QSHA dhe Ministria të na japë një zgjidhje”, shprehen maturantët.

Ndërkohë, do të vazhdojnë të qëndrojnë përpara ministrisë derisa të merren në shqyrtim kërkesat e tyre.

Më shumë

spot_img
spot_img