Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
56 %
1kmh
0 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Maturantët afat deri në 3 gusht për të aplikuar në Universitet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e djeshme deri më datën 3 gusht, portal U-Albania do të jetë i hapur për të gjithë maturantët të cilët duan të aplikojnë për të ndjekur studimet e larta. “Ju sugjeroj që të mbështeteni në prirjet dhe pasionet tuaja”, shkruan ajo.

Kushi thekson se studentët ekselentë dhe ata që zgjedhin programet prioritare do të përfitojnë përjashtim nga tarifat dhe bursa mujore me vlerë sa paga minimale. Gjithashtu nisur dhe nga marrëveshja e fundit që vendi ynë ka nënshkruar me Kosovën maturantët nga Kosova mund të aplikojnë dhe në vendin tonë me të drejta të barabarta njësoj si studentët në Shqipëri.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img