Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Maturantë në kërkim të një profesioni? TESS është zgjidhja!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantë të cilët ende nuk kanë vendosur për arsimin e lartë që do të ndjekin, kanë ende mundësi regjistrimi.

Institucionet e arsimit të lartë pranojnë regjistrime në raundin e tretë në datat 12-13-14 Tetor. Mesatarja mbi 6.5 u jep mundësi maturantëve të aplikojë në degë të ndryshme universitetesh, ndërsa pë kolegjet e larta profesionale nuk ka kufizime nga mesatarja.

Për ata që po kërkojnë të bëhen profesionistë të bukurisë, Kolegji i Lartë Profesional TESS është zgjedhja më serioze për një sukses të sigurtë. Programet janë 1 dhe 2 vjecare, 60 dhe 120 kredite, në Make Up, Artist për Flokët dhe Estetikë.

Në një treg i cili po kërkon gjithmonë e më shumë profesionistë seriozë në këto fusha, TESS është një mundësi e shkëlqyer për të ndërtuar një karrierë.

Më shumë


spot_img

spot_img