Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Matura Shtetërore 2021, Ministria e Arsimit publikon data e provimeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3ceb0c2beb2299cf8e2a51ce9840057c

Ministria e Arsimit ka lajmëruar se provimi i lëndës së Matematikës do të zhvillohet me 11 qershor 2021.

Ndërsa Lënda me zgjedhje me 15 qershor. Provimi i Gjuhës së Huaj do të zhvillohet me datë 3 qershor, ndërsa provimi i Letërsisë do të zhvillohet me datë 7 qershor.

Provimet do të zgjasin 2 orë e 30 minuta dhe nisin në orën 10:00.

Datat e provimeve:

Gjuhë e huaj – 3 qershor 2021
Gjuhë shqipe dhe letërsi – 7 qershor 2021
Matematikë – 11 qershor 2021
Provim më zgjedhje – 15 qershor 2021

Maturantët këtë vit po përballen me shumë vështirësi përsa i përket zhvillimit të mësimit në kushtet e pandemisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img