Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Matthew Palmer arrin në Ambasadën e SHBA-së, do të qëndrojë tri ditë në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer ka mbërritur ditën e sotme në Kosovë, ndërsa është bërë e ditur se do të qëndrojë aty për 3 ditë.

Ambasada amerikane në Prishtinë përmes një shkrimi në profilin zyrtar në Twitter ka njoftuar për arritjen e Palmer.

Sipas njoftimit, Palmer është pritur nga ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett.

“Ambasdori Kosnett ka mirëpritur këtë mëngjes në ambasadën amerikane në Prishtinë zëvendësndihmës seketetarin e shtetit të SHBA-së që do të qëndrojë në një vizitë tre ditore në Kosovë”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Pritet që Palmer të takohet edhe me zyrtarët e shtetit të Kosovës. Po ashtu, sot dhe nesër në Kosovë do të qëndrojnë Përfaqësuesit Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew A. Palmer.

Arsyeja e vizitës është përgatitja për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, përkatësisht përgatitja e takimit mes Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img