Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Mato Gruda dhe Agushi takohen sërish pas 40 vitesh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Timo Flloko dhe Zef Bushati, dy aktorët që kanë luajtur bashkë në filmin “Njeriu me Top”, janë takuar sërish 40 vite pas xhirimeve. Foto është publikuar nga Bushati, teksa të dy aktorët duken në formë të mirë.

Timo Flloko është një emër i madh i kinematografisë shqiptare. Edhe Zef Bushati ka interpretuar rreth 47 personazhe gjatë karrierës së tij 20 vjeçare, por karriera e tij tashmë ka drejtim tjetër, politikën.

“Me aktorin e madh te kinematografise Timo Flloko. Te dy aktore tek filmi Njeriu me Top. Timo Mato Gruda une Agushi Italiani. Mato dhe Agushi mbas 40 viteve”, shkruan Bushati.

Më shumë

spot_img
spot_img