Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Matjanët ankohen për “GECIN”, mori 19 milion euro për një rrugë të shkatërruar

spot_img

Lajme të ngjashëm

d7251316b8ea9ad052a937813af208c8

Banorët e Matit ankohen për kompaninë “Geci” pasi sipas tyre, ka marrë 19 milion euro për të mirëmbajtur një rrugë e cila tashmë ëhstë shkatërruar më shumë se ç’ka qenë më parë.

Ata ankohen se një prej rrugëve për të cilat “Geci” ka marrë paratë është bllokuar për më shumë se 10 orë nga rrëshqitja e dherave,  dhe kompania nuk ka bërë detyrën për ta hapur.

Skandali i dytë lidhet me reshjet e dëborës që ranë pak ditë më parë, të cilat bllokuan rrugën Burrel-Skuraj. Aty u bllokuan disa persona bahskë me makinat e tyre. Kompania “Geci” u vonua për hapjen e rrugës.

Gropat që ndodhen në trasenë e rrugës pasi mbulohen nga firma në fjalë, rikthehen në gjendjen e gjendjen e mëparshme, ndoshta dhe më keq. Por pavarësisht se rrugët janë shkatërruar më tepër seç ishin kur u paguan 19 milion euro, kompania “Geci” ende nuk ka ndërhyrë për rehabilitimin e saj.

Më shumë

spot_img