Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” i nënshtrohet rikonstruksionit, reagon aktivisti: Këto monumente që po prishni janë objektet që na lidhin me këtë qytet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23d3714c35008d7dc9a52d9d663aa676

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që materniteti “Mbretëresha Geraldinë” t’i nënshtrohet rikonstruksionit, si dhe të shtohet një godinë 3 katëshe.

Por ky vendim ka shkaktuar reagime të shumta në opinionin publik, pasi kjo ndërtesë shihej si një monument për kryeqytetin.

Aktivisti Ervin Goci ka dalë kundër këtij vendimi të ministrisë, duke u shprehur se kjo ndërtesë që po prishet është një monument që lidh shumë qytetarë me kryeqytetin.

“Ju kujtoni se vrisni ndertesat e mendoni se ato nuk na perkasin, po harroni se nese ndokush nga ne e asocion veten me kete qytet, eshte per shkak te ketyre monumenteve qe ju po prishni..ne nuk do ju leme te vrisni shpirtin e ketij qyteti, se po na vrisni direkt ne..

I keni ca borxhe ketij qyteti, qe do t’i paguani nje me nje”, shkruan Goci.

163842686_10158269966094865_2809005083194146000_n.jpg

162623019_10160893454184408_5066515633565217859_n.jpg
 162574476_10160893454269408_4637975636565844370_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img