Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Maskat e detyrueshme në mjedise të mbyllura, po në ato të hapura? Përgjigjet Manastirliu

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43427ef075f6edff6b40628cf2aedea9

Ditën e djeshme Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi mbajtjen me detyrim të maskave në ambiente publike. Lajmin e bëri me dije Gjeorgjina Kuli, anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për pandeminë.

Ajo tha se mbajtja e maskave do të bëhet e detyrueshme në ambiente të mbyllura dhe me shumë njerëz. Në të kundërt, personat që shkelin këtë masë të re, do të gjobiten.

“Vendimi do të hyjë në fuqi në ditët në vijim”, tha ajo dje e ftuar në një emision televiziv.

Këtë gjë e konfirmoi sot edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një intervistë për gazetaren Mirela Milori. Manastirliu tha se maskat do bëhet med etyrim në ambientet e mbyllura ndërkohë po diskutohet edhe mundësia për ta aplikuar në ambiente të hapura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img