Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

‘Maskat bëjini vetë’, Mjeku Urolog del KUNDËR kryeministrit Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

d89b223ae086de952ec4c0495f239343

Duke nisur nga kjo e enjte, vendosja e maskave në vendin tonë do të bëhet me detyrim. 

 Një gjë që sipas kryeministrit Rama do të ulte numrin e të prekurve me Covid-19, i cili i bëri thirrje qytetarëve që për të shmangur shpenzimet e tepërta mund t’i bëjnë maskat në shtëpi. Por i këtij mendimi nuk është mjeku urolog, Artan Koni në emisionin “Real Story”.

‘’Nuk mendoj se maskat janë të panevojshme, duhen sepse parandalojnë, por aty ku duhen. Nuk bëhet fjalë thjesht për maska, shohim diçka. Maskat duhet të jenë të detyrueshme kur nuk respektohet distanca, kur ka turma të mëdha, kur jemi në ambiente të mbyllura. Nuk e shoh të logjikshme të jetë në ambiente të hapura. Realisht maskat nuk mbrojnë, është 0% mbrojtja nga maskat artizanale. Por si do ndodhë. Do na subvencionojë shteti? Sepse maskat që mbrojnë janë të shtrenjta, dhe nuk përdoren çdo ditë të njëjtat”, përfundoi Koni.

Më shumë

spot_img