Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

“Maskaradë zgjedhore”, Salianji flet për akuzat e Nishanit: Janë deklarata emocionale, të stisura nga Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Korçës, Ervin Salianji komentoi sot akuzat e Bujar Nishanit apo kundërshtarëve të Bashës për zgjedhjet e 13 qershorit.

Ai tha sot në “Open” se deklaratat e tyre janë emocionale, të paragjykuara sepse ishin para se të kryhej procesi. Për Salianjin janë të stisura dhe të nxitura nga kundërshtari politik.

Ervin Salianji: Deklarimet e tyre janë emocionale, nuk kanë asnjë fakt asnjë provë, është e stisur një pjesë e akuzuesve nga ana e kundërshtarëve politikë. Këto deklarata ishin bërë dhe më përpara jo vetëm pas zgjedhjeve. Janë të qëllimshme, se defekte ka, por nëse ka pasur më shumë është penalizuar Basha. Duhet t’i japin fund denigrimeve personale. Kanë folur pa ndodhur procesi, janë akuza të paragjykuara.

Më shumë

spot_img
spot_img