Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Mashtruese dhe shumë e rrezikshme’, gjykata italiane HABITET me Elona Kaleshin: Si gënjeu për vrasjen e çiftit Pasho

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a28b06ce0cb983cc3d1b801f3a3d3949

Gjykata italiane ka vendosur që të lërë në burg 36-vjeçaren shqiptare Elona Kaleshi.

Ajo është e arrestuar për vrasjen makabre të çiftit Pasho, pasi dyshohet se e kreu vrasjen me paramendim, duke konfirmuar edhe njëherë faktin se lirimi i saj përbën “rrezik shoqëror”, dhe ekziston mundësia që ajo të përsërisë krimet.

“Në çdo rast të favorshëm Kalesha mashtroi në deklaratat e saj në lidhje me hetimet mbi zhdukjen e dy bashkëshortëve, prindër të ish-të dashurit Taulant Pasho”,- theksuan gjyqtarët.

Po ashtu ata theksuan se ekziston një “rrezik i madh” i largimit së gruas nga vendi,  e cila ka mbajtur “lidhje të forta” në vendin e saj të origjinës.

Gjatë gjithë hetimeve dhe marrjes në pyetje, Elona ka thënë gënjeshtra të ndryshme për të fshehur të vërtetën.

Në përgjimet e bëra publike pas arrestimit të saj ajo u munduar të akuzonte të birin e çiftit Pasho, duke thënë se ai ishte tejet i dhunshëm  për faktin se ai i mori ata dhe i tërhoqi zvarrë me skuter.

Nën hetim janë gjithashtu edhe Denis Kalesha, vëllai i vogël i Elonës dhe ish i dashuri, Taulant Pasho, i biri i çiftit të ndjerë shqiptar.

Çifti Teuta dhe Shpëtim Pasho u gjetën të copëtuar në Itali në 4 valixhe, pesë vite pas zhdukjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img