Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Mashtronte njerëzit dhe i merrte para, arrestohet 30-vjeçari në Fier

spot_img

Lajme të ngjashëm

11204f6901a6213800358f5523aa7825

Policia e Fierit ka arrestuar ditën e sotme një shtetas të shpallur në kërkim për “Mashtrim”.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.Z., 30 vjeç, banues në Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Mashtrimi”.

30-vjeçari në Qershor të 2019-ës i ka marë me anë të mashtrimit një sasi parash shtetasit me inicale P.B.

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

Fier/ Njoftimi i policisë:

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Mashtrim”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier në bashkëpunim me Policinë Berat, kapën dhe ndaluan shtetasin:

A.Z., 30 vjeç, banues në Berat.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Mashtrimi”.

30-vjeçari në Qershor 2019 i ka marë me anë të mashtrimit një sasi parash shtetasit P.B.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

Më shumë

spot_img