Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Mashtroi dhe i mori afro 16 mijë dollarë një shtetasi, procedohet 63-vjeçari në Korçë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 63-vjeçar nga Korça është proceduar penalisht nga policia, pasi ka mashtruar një shtetas, duke përvetësuar 15.800 dollarë.

Mësohet se është proceduar shtetasi me iniciale S. F., 63 vjeç, banues në fshatin Drenovë, Korçë, i cili tashmë akuzohet për veprën penale. “Mashtrimi”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, filluan procedimin penal për veprën “Mashtrimi”, për shtetasin S. F., 63 vjeç, banues në fshatin Drenovë, Korçë, pasi ky shtetas ka shkelur detyrimet e një kontrate të nënshkruar me shtetasin B. H., 50 vjeç, banues në Tiranë, të cilit nëpërmjet mashtrimit, dyshohet se i ka përvetësuar 15.800 dollarë, duke i premtuar prodhimin e një sasie produktesh të konservuara.

Materialet i kaluan Prokurorive së Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img