Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Mashtrim i madh me energjinë në Itali, hetuesit: Mes milionave të vjedhura, një pjesë janë pastruar në Shqipëri

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një mashtri i madh është zbuluar së fundmi nga Policia italiane, e cila ka arrestuar 22 persona, të akuzuar për mashtrim dhe vjedhje në sektorin e energjisë elektrike.

Mediet e huaja bëjnë me dije se operacioni u zhvillua në bashkëpunim me policinë gjermane, dhe çoi në arrestimin e personave të mësipërm.

Ndërkohë, sipas autoriteteve italiane ajo që bie në sy është fakti se nga 27 milionë euro të përfituar nga mashtrimi në këtë sektor, 14 milionë janë pastruar në Shqipëri, Bullgari, Gjermani, Lihtenshtajn, Maltë, Principatës së Monakos, Slloveni, Spanjë, Zvicër, Mbretëri e Bashkuar dhe Hungari.

Këto para investoheshin në kriptovaluta dhe mallra luksi, bëjnë me dije hetuesit në Itali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img