Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Masat për Covid-19, Greqia shtyn sërish hapjen e doganës së Kapshticës, ja deri kur do të jetë e mbyllur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8522deff2b5f540de33a08911abebba6

Për shkak të numrit të lartë të personave të infektuar me koronavirus, Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të pikës kufitare të Kapshticës deri më 8 shkurt.

Sipas njoftimit zyrtar, deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur.

Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt Shqipërisë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash).

Siç ishte edhe më përpara pika kufitare e Kakavijës do të jetë e hapur nga ora 07:00 deri në 23:00 me një kuotë ditore prej 750 kalimesh.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img