Masat anti-Covid, Greqia shtyn afatin e lockdown deri në 14 dhjetor

Publikuar tek: rajon, më 13:34 03-12-2020 Masat anti-Covid, Greqia shtyn afatin e lockdown deri në 14 dhjetor

Qeveria greke ka vendosur që të mbajë në fuqi masat që janë deri më 14 dhjetor për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsas në një konferencë pak minuta më parë është shprehur se lockdown do të vijojë deri më 14 dhjetor, teksa u shpreh se më 7 dhjetor të hënën do të lejohen të hapen dyqanet me pakicë të artikujve thjesht sezonalë të Krishtlindjeve.

Ai u shpreh se Greqia ka shënuar një numër të lehtë në uljen e rasteve me Covid, por që nuk është aq e mjaftueshme sa të hiqen masat kufizuese.

Ndër të tjera i foli dhe për vaksinën ku tha se do të jetë falas. Petsas deklaroi se vaksinimi do të fillojë nga e stafi shëndetësor dhe më pas tek grupet e rrezikuara mbi 65 vjeç dhe ata me sëmundje themelor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po kryente marrëdhënie seksuale me 21-vjeçaren në hotel, 61-vjeçari kosovar ndërroi jetë pasi piu viagra
Pamje të trishta, Selaniku bën gati varret për viktimat nga COVID »
Article Logic
Execution time: 0.013116121292114
array(1) { ["section"]=> string(73) "masat-anti-covid-greqia-shtyn-afatin-e-lockdown-deri-ne-14-dhjetor-230033" }