Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Masakra në Teksas, flet miku i ngushtë i autorit: E tallnin shokët, nuk kishte mundësi financiare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoku i ngushtë i autorit të masakrës në Teksas ku mbetën të vrarë 21 persona, 19 prej tyre ishin fëmjë, ka zbuluar detaje të reja rreth Salvador Ramos.

18-vjeçari Ramos, i kishte dërguar shokut të tij mesazhe me armë dhe municione disa ditë para se ai të sulmonte shkollën. Miku i Ramos e kishte pyetur se për çfarë i duheshin fishekët por ai nuk kishte dhënë asnjë shpjegim.

albsig

spring

Shoku i vrasësit zbuloi gjithashtu se ai shpesh here është tallur nga të tjerët, pasi kishte një gjendje shumë të keqe financiare dhe nuk kishte mundësi të vishej mirë.

“Ai nuk donte të shkonte në shkollë … Ai mezi vinte në shkollë për shkak se e tallnin”, tha miku i autorit të masakrës.

Ramos qëlloi për vdekje 19 nxënës dhe 2 mësues në shkollën fillore të qytetit Uvalde në Teksas. Departamenti i sigurisë publike në Teksas tha se ai ishte veshur me antipumb dhe i armatosur me automatikë.

Disa nga viktimat dhe familjarët e tyre:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img