Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Masakra në Ohajo, motra e autorit dhe i dashuri i saj gjenden të vrarë në makinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

2e1d0e7a302f5dcf258aa1b557e4cd55

Policia e Dejtonit ka bërë me dije se motra e autorit të masakrës së Ohajos dhe i dashuri i saj janë gjetur të vdekur në makinën e tyre.

Me këto dy vdekje numri i personave të vrarë si pasojë e masakrës shkon në 12 veta, përfshirë edhe vet autorin e ngjarjes i cili është ekzekutuar nga policia.

Kujtojmë se disa të shtëna me armë në Dejton të Ohajos ndodhën gjatë orëve të para të ditës së sotme vetëm disa orë pas një sulmi masiv në El Paso, Teksas, ku mbetën të vrarë 20 persona dhe u plagosën 26 të tjerë.

Sulmuesi i masakrës në Dejton u identifikua më pas nga autoritetet si Connor Betts, 24 vjeç nga Bellbrook i Ohajos, i cili u ekzekutua nga policia e Dejtonit gjatë shkëmbimit të zjarrit me ta.

Më shumë

spot_img