Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Masakra me 8 viktima në SHBA, policia dyshon se motivi nuk ishte racizmi, por varësia seksuale e autorit

spot_img

Lajme të ngjashëm

f98c7591717ce592cd73d9aed5211e27

Robert Aaron Long, 21-vjeçari i cili dyshohet se qëlloi dhe vrau tetë persona në sallonet e masazhit në zonën e Atlantës, ishte një vizitor i shpeshtë i këtyre salloneve, shkruajnë mediat e huaja.

Ai i tha policisë se kishte qenë një ‘ditë e keqe’ për të dhe inatin e nxorri duke qëlluar me armë në personat në qendrën masazhuese. Sherifi i Qarkut Cherokee Frank Reynolds tha se intervistat me 21-vjeçarin zbuluan se krimi mund të mos kenë lidhje me racizmin, por janë të lidhura me çështjet seksuale të 21 vjeçarit.

“I dyshuari është intervistuar, gjë që tregon se ai ka disa probleme, varësi seksuale. Ai mund të ketë frekuentuar disa nga këto vende në të kaluarën”, tha Z. Reynolds. Me sa duket autori i dyshuar donte të “eleminonte tundimin” duke vizituar sallonet e masazhit, të cilat siguruan një mundësi çlirimi për varësinë e tij seksuale, sipas policisë.

Policia e Atlantës tha se gjeti katër gra, të cilat ishin aziatike, të vdekura brenda dy salloneve të masazhit përtej rrugës, përballë njëra-tjetrës. Katër persona të tjerë, duke përfshirë dy gra aziatike, u vranë dhe një tjetër u plagos në një sallon masazhi aziatik në Cherokee County.

Sipas autoriteteve në SHBA, 5 viktima u qëlluan brenda sallonit të masazhit “Young’s Asian Massage Parlor”, përgjatë autostradës 92, rreth një gjysmë ore me makinë në veri të Atlantës. Më pak se një orë më vonë, rreth orës 5:47 pasdite, oficerët iu përgjigjën një “grabitje biznesi në zhvillim” në verilindje të Atlantës në “Gold Massage Spa”. Ata gjetën tre gra të vdekura brenda, nga plagët me armë zjarri.

Policia ishte ende në skenën e krimit, kur u njoftuan se u qëllua me armë nga përtej rrugës në “Aromatherapy Spa”. Zyrtarët gjetën një grua brenda këtij biznesi, e cila gjithashtu u qëllua për vdekje.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img