Masakra e Selenicës, humbi gjithë familjen, ja fëmija që i mbijetoi tragjedisë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:18 11-08-2018 Masakra e Selenicës, humbi gjithë familjen, ja fëmija që i mbijetoi tragjedisë

8 persona nga i njëjti fis u vranë mizorisht ditën e djeshme në Selenicë të Vlorës nga kushëriri i tyre 24-vjeçar, Ridvan Zykaj.

Pas gjithë kësaj tragjedie ka edhe një lajm të mirë, pasi njëri prej fëmijëve të Besim Zykajt, i mbijetoi vrasjes makabre.

Albi Zykaj është vetëm 17 vjeç, dhe fatmirësisht  nuk ndodhej në banesë gjatë kohës që ndodhi tragjedia.

Albi i humbi gjithë familjen e tij, dy prindërit, Besimin dhe Vasilikën, motrën Sarën dhe vëllain, Ledjonin.

Po ashtu u vranë mori edhe gjyshërit e tij Demirin dhe Ferien, xhaxhain Azemin bashkë me gruan e tij Afërdita.

I mbijetuar i kësaj masakre është edhe djali i tjetër i Demir Zykajt, i cili mësohet se jetonte në emigracion prej vitesh.

Ai sot ka ardhur nga Greqia për të përcjellë familjarët e tij.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘I marri përqesh mortin’ Vasili nuk ndal akuzat ndaj Ramës: Gënjen me ca idiotësira shifrash punësimi të rreme
U hodh nga ura në ujrat e Vjosës, gjendet trupi i pajetë i të zhdukurit »
Article Logic
Execution time: 0.010869026184082
array(1) { ["section"]=> string(83) "masakra-e-selenices-humbi-gjithe-familjen-ja-femija-qe-i-mbijetoi-tragjedise-130808" }