Hapësire reklamuese

Bota

Masakër në Pragë, 11 viktima dhe 30 të plagosur nga sulmi me armë në një Universitet

Shkruar nga Newsbomb
Masakër në Pragë, 11 viktima dhe 30 të plagosur nga sulmi me
Një tragjedi është shënuar pasditen e sotme në Pragë, ku një person i armatosur ka qëlluar me breshëi plumbash në Universitetin Charles, në sheshin Jan Palach në qendër të qytetit. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani kanë humbur jetën 11 person, përfshirë këtu edhe autorin e ngjajres. 30 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, disa në gjendje kritike. Në rrjetet sociale po qarkullojnë pamje kur qytetarët shihen të tmerruar duhe vrapuar pas ngjarjes tragjike. Nuk dihet ende se çfarë e ka çuar autorin në këtë veprim ekstrem, duke u marrë jetën  11 personave.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese