Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Masakër në Norvegji, një person sulmon me hark me shigjeta qytetarët në rrugë, disa të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin norvegjez Kongsberg. Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, pasi një person i ka sulmuar me harqe me shigjeta në rrugë.

Policia ka arrestuar një person të dyshuar si autor i ngjarjes në Kongsberg, i cili ndodhet 85 kilometra në perëndim të kryeqytetit Oslo.

“Një person është neutralizuar…nga informacionet që kemi, autori ka vepruar i vetëm”, njoftoi policia, e cila nuk dha numrin e viktimave, duke shtuar se i dyshuari sulmoi njerëzit në disa vende para se të arrestohej.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img