Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Masakër në Nigeri, terroristët vrasin 100 persona dhe plagosin qindra të tjerë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

62a5ecd2928e016bcbc78fe6d00d522b

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në Nigeri, ku një grup terroristësh që lëviznin me motoçikleta kanë sulmuar barbarisht banorët e një fshati.

Deri më tani është raportuar për 100 persona të vdekur, ndërkohë që qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur, disa në gjendje kritike për jetën.

Ngjarja ndodhi ditën e djeshme pasi u publikuan rezultatet paraprake të zgjedhjeve presidenciale në Nigeri, ku favorit është ish-ministri i Jashtëm Mohamed Bazoum.

Autoritetet dyshojnë se ky sulm mund të jetë i grupitn terrorist Boko Haram, të cuilët kohët e fundit kanë kryer shumë masakra në Nigeri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img