Masakër mjedisore në Durrës, tonelata me ujëra të zeza shkarkohen në det

Publikuar tek: aktualitet, më 13:29 05-04-2017 Masakër mjedisore në Durrës, tonelata me ujëra të zeza shkarkohen në det

Në prag të sezonit turistik, vija bregdetare e Durrësit është “pushtuar” nga tonelata me ujëra të zeza.

Alarmin fillimisht e kanë dhënë peshkatarët mëngjesin e sotëm, por pas verifikimit nga ana e ekspertëve rezultoi se bëhet fjalë për një situatë alarmante. Drejtoria e Mjedisit pasi e verifikoi në terren sqaron se kemi të bëjmë me ndotje masive në port, për shkak të derdhjes së ujërave të zeza në kalatën lindore.

Sipas kësaj drejtorie ky është shkarkimi më i madh i ujërave të zeza të ndodhur ndonjëherë, ndërsa ka marrë mostrat e para për t’i analizuar.

Nga ana tjetër, ekspertët hedhin poshtë faktin se ujërat e zeza vijnë nga qyteti, duke bërë përgjegjëse për këtë situatë anijet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngacmimet sekuale dhe morale në administratën publike. Avokati i Popullit publikon shifrat alarmante
Gjendet nga disa gjimnazistë kufoma e dekompozuar e një shqiptari në pyll »
Article Logic
Execution time: 0.01180100440979
array(1) { ["section"]=> string(77) "masaker-mjedisore-ne-durres-tonelata-me-ujera-te-zeza-shkarkohen-ne-det-74185" }