Masakër brenda një gjykate në Tajlandë, ish-polici vret me 22 plumba 2 persona

Publikuar tek: bota, më 08:35 13-11-2019 Masakër brenda një gjykate në Tajlandë, ish-polici vret me 22 plumba 2 persona Salla e gjyqit pas masakrës

Tre persona mbetën të vdekur në vend në një sallë gjyqi në Tajlandë.

I pandehuri Thanin Chantratip , një polici i dalë në pension, qëlloi për vdekje paditësin dhe avokatin e tij.

Ish-polici po përballej në gjyq për një çështje pronash.

Pas një debati të gjatë me avokatin e paditësit, ai qëlloi në drejtim të këtij të fundit dhe klientit të tij duke i lënë të vdekur në vend.

Sipas dëshmitarëve ai kishte përdorur një armë Glock, me plot 22 plumba.

20901380-7676211-image-m-20_1573554841884.jpg

20901388-7676211-image-a-21_1573554851449.jpg

c1_1792634.jpg

20901358-7676211-Aftermath_The_courtroom_is_seen_in_the_wake_of_Tuesday_morning_s-m-1_1573561890240.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hetimi i presidentit, nesër fillon procesi i dëshmive publike: Republikanët gati mbrojtjen e fuqishme për Trump
Aksident fatal me 4 viktima në Çeki, vdes edhe një shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.012218952178955
array(1) { ["section"]=> string(84) "masaker-brenda-nje-gjykate-ne-tajlande-ish-polici-vret-me-22-plumba-2-persona-185704" }