Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Masa të reja kundër Covid? Çfarë paralajmëron Manastirliu: Dimri që kemi hyrë do kërkojë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qe qenë sot tek qendra e vaksinimit në Arenën Kombëtare. Ajo tha se vaksinimi është shumë i rëndësishëm, sidomos në një kohë kur jemi në përballje me variantin e ri Omicron.

Manastirliu paralajmëroi se do të ketë një rishikim të masave aktuale, se sa po zbatohen ato por edhe të reja në varësi të situatës epidemiologjike.

“Tani me variantin e ri Omicron ende ka shumë të dhëna që priten e besoj që javën në vijim institucionet ndërkombëtare do vijojnë kenë më shumë të dhëna për rrezikshmërinë në raport me infektimet në raport me hospitalizimet.

Në kuadër të këtij shqetësimi që praktikisht është ngritur në gjithë botën është variant shqetësues por jo për tu futur në panik, ne jemi duke vlerësuar të gjitha masat që kemi aktualisht, zbatimin e masave si janë duke u zbatuar, prandaj do kemi një kalibrim të tyre padyshim duke pasur parasysh dinamikën e situatës epidemiologjike.

Do shikojmë të gjitha masat e zbatueshmërinë e tyre për të vlerësuar se si shkojmë dhe në sezonin e dimrit që kemi hyrë që do kërkojë akoma më shumë masa”, tha Manastirliu ndër të tjera.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img