Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Masa të nxehta ajrore dhe vranësira, ja si do jetë moti në fundjavë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të nxehta. Moti parashikohet me kthjellime dhe në mesditë e pasdite zhvillim të vranësirave. Përgjatë relieveve malore kryesisht në lindje dhe juglindje, reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era parashikohet nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img