Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Martohet vajza e Sandër Lleshajt, dalin pamjet nga ceremonia e veçantë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot shënohet një ditë shumë e rëndësishme dhe tepër e veçantë në familjen e ish-ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

cifti

Vajza e tij Dorothea ka kurorëzuar në martesë dashurinë e saj me Manuelin dhe ceremonia është zhvilluar në Kishën Katolike të Tiranës. Ka qenë ish-boksieri i njohur, Luan Krasniqi që ka publikuar disa pamje nga festa.

kisha

“Njeriu lumturohet gjithësesi kur merr pjesë në një gazmend familjarë që me atmosferën e ngazllyer, me tinguj të muzikës me shije, me mysafirë të hareshëm e gostitje profesionale, të bën të ndihesh si dasmor i ftuar me zemër. Ndaj, në këtë mënyrë, e falënderoj mikun tim Sander Lleshi, që me festen e organizuar për martesën e vajzes së tyre, na mundësuan të përjetojmë çaste shum të mira ne Tiranë. Çiftit të ri Dorotheas dhe Manuelit ju uroj shëndet e të mbara të përhershme”, shkruan Krasniqi.

bashke

Vihet re se nusja ka zgjedhur dy fustane të bardha, një për ceremoninë në kishë dhe një për festën e zhvilluar më pas. Në foto vihen re dhe shumë detaje të veçanta që kanë bërë diferencën në këtë ceremoni të thjeshtë martesore. Ish-ministri Lleshaj dhe bashkëshortja e tij shfaqen shumë të gëzuar krahas çiftit dhe krushqëve, në këtë moment të rëndësishëm në jetën e tyre.  

familja

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img