Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Martohet në një ceremoni sekrete kryeministri britanik Boris Johnson

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është martuar me të fejuarën e tij Carrie Symonds në një ceremoni sekrete këtë mëngjes.

Mediat britanike raportojnë se 56-vjeçari Johnson dhe 33-vjeçarja Symonds shkëmbyen kurorat në një ceremoni në Kishën Katolike të Ëestminster.

Ai është kryeministri i parë që martohet gjatë detyrës, që prej prej vitit 1822, kur Lord Liverpool u martua me Mary Chester.

Dasma vjen vetëm 6 ditë pasi çifti i dërgoi kartolina rrethit të ngushtë të miqve dhe të afërmve ku i kërkonin që ditën e shtunë ta kishin të lirë, pasi do të mbahej një ceremoni dasme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img