Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Martin Shkreli përfundon në izolim, ja shkelja që ka bërë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Martin Shkreli, shqiptari që drejtonte kompaninë farmaceutike ‘Retrophin’ dhe që u bë i njohur me rritjen e 5000 përqind të çmimit të barnës Daraprim, raportohet se është vendosur në izolim ditën e sotme në burgun Fort Dix të Nju Xhersit.

albsig

spring

Sipas një raporti të Forbes, Shkreli ishte vendosur në izolim në burgun Fort Dix të për dyshimin se drejtonte kompaninë e tij pas hekurave duke përdorur një telefon celular kontrabandues, transmeton newsbomb.al.

Byroja Amerikane e Burgjeve ka njoftuar se ka hapur një hetim mbi Shkrelin për këtë çështje në mars.

Kujtojmë se gjykata federale e Nju Jorkut, e kishte dënuar për mashtrim të investitorëve ish kreun e kompanisë farmaceutike amerikane me 7 vite heqje lirie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img