Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Marsela Çibukaj rrëmben trofeun, shpallet fituese e “Këngës Magjike 2022”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga e saj “I paftuar” ishte më e votuara nga artistët, juria dhe gjithashtu grumbulloi  449 pikë nga votimi i kolegëve.

Çmimi i dytë shkoi për artisten Michael Paluca me këngën “Një përqafim”, ndërsa Anxhela Peristeri fitoi vendin e tretë me këngën “Kalimtar”.

Këngëtarja Çibukaj rrëmbeu trofeun e edicionit të 23-të festivalit të këngës, ndërsa  u përlot nga emocionet teksa mori çmimin dhe shprehu nj falenderim për të gjithë ata që e mbështetën.

Më shumë


spot_img

spot_img