Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Marrje mendsh dhe humbje ekuilibri”, publikohet ekspertiza mjeko-ligjore e Alfred Lelës, gazetari: Rrugës për në gjykatë…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

16c780cf0af66931a773fb7ffb447ab5

Gazetari Alfred Lela thotë se do ngre padi në gjykatë për dhunën e ushtruar ndaj tij nga policia gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Lela ka publikuar edhe akt-ekspertizën e mjekut ligjor shtetëror që konstaton një sërë shenjash dhune në sipërfaqe të trupit si maviosje, gërvishtje por edhe humbje ekuilibri apo marrje mendsh gjatë lëvizjes së qafës.

“Eksperti mjeko-ligjor (i shtetit) ka parë këto shenja dhe të tjera, që specifikohen në raportin zyrtar, që Rama, Lleshi e të tjerë lokalë, por edhe ndërkombëtarët, të cilat e ngrenë zërin edhe për macet e humbura, nuk ua kanë zënë sytë.

Ja ku i kanë, në rrugë e sipër për në gjykatë. Ndoshta nuk i sheh as gjykata. Të gjithë këta bashkë mund të mos kenë sy, por, sa për vete, atë zë që kam nuk ma heshtin dot,” shkruan gazetari Lela në rrjetet sociale.

dfeh4r5h5hj5j.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img