Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Marrin flakë rrobat e endacakut, digjet pallati në Sarandë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b0b546dd1f304dfe86d0ac10c1c52a0d

Një pallat është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Sarandë.

Zjarri ka rënë rreth orës 16:30 në një pallat 4-katësh në ndërtim, në rrugën Turizëm – Kanali i Çukës.

Mësohet se në katin e parë të godinës qëndronte një endacak dhe kishin marrë flakë materialet me të cilat ai kishte sajuar ‘strehën’ e tij.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img