Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
20 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Marrëveshje kryeministër-president? Berisha: Këto i bën Rama, një ditë thotë fola me Metën e një ditë telefonova Bashën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27ec9858f72630817f2b68f45af51c0f

Ish-kryeministri Berisha beson se mes kryeministrit Rama dhe presidentit Ilir Meta nuk ka asnjë marrëveshje, pavarësisht zërave nga aktorë të ndryshëm politikë në vend.

Në një intervistë për Nisida Tufën në “Kjo Javë”, Berisha tha se zërat për marrëveshje i bënë vetë Rama, pasi sipas ish-kryeministrit një ditë thotë rash dakord me Metën e një ditë fola me Bashën.

“Personalisht them se këto i bën Edi Rama. Për të mashtruar njerëzit përreth, një ditë ju thotë se drekova me Metën dhe rash dakord për këto. Një ditë thotë fola në telefon me Bashën dhe rash dakord për këto.

Këto flasin për një panik që ai po e ndjen, Shqipëria po zien se ai ka krijuar një pakënaqësi të jashtëzakonshme në popullatë. Të jem i sinqertë, kjo duket dhe te socialistët e vërtetë. Po i rrëshqet toka në këmbë”, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img