Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Marrëveshja Shqipëri-Greqi, boshatiset Kapshtica, në Kakavijë vijon vargu i gjatë i qytetarëve në pritje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

647aedc31eac520433f949743753de87

Pas marrëveshjes mes palës shqiptare dhe asaj greke për të rihapur pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës deri në orën 22:00, ka vijuar puna intensivisht.

Pika kufitare Kapshticë tani është boshatisur, pasi kanë mundur të kalojnë të gjithë qytetarët.

Nga ana tjetër, në pikën Kufitare Kakavijë, vijon rradha e gjatë e automjeteve, ndonëse puna po kryehet me ritme të shpejta. Sakaq rradhët po shtohen pasi shumë qytetarë vijojnë të mbërrijnë në kufi me shpresën se do të mund të kalojnë brenda orarit të përcaktuar ditën e sotme.

Shifra e qytetarëve që kanë kaluar sot arrin shifrën prej 1 mijë, prej orës 6:00 të mëngjesit deri në orën 13:00 të drekës.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/marreveshje-shqiperi-greqi-xhacka-jep-njoftim-te-rendesishem-sot-kakavija-dhe-kapshtica-jane-te-hapura-deri-ne-22-00-neser-nis-kufizimi-i-ri-rregullat-per-te-kaluar-217288

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img