Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Marrëveshja për vaksinat do të miratohet në Kuvend në FSHEHTËSI të plotë, sekretin duhet ta ruajnë deputetët dhe Presidenti Meta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b8693cc214a30d8282a2d06fe5e86744

Qeveria shqiptare ka dërguar në Kuvend aktin normativ për marrëveshjen me kompaninë Pfizer Export BV, për blerjen e një sasie të vaksinë.

Me kërkesë të kompanisë, marrëveshja duhet të mbahet e fshehtë, çmimi, sasia, afatet e dorëzimit, transporti, etj. Gjithashtu, të gjitha institucionet e përfshira në dhënien e miratimit apo janë pjesë e procesit kanë detyrimin të mos bëjnë publike marrëveshjen.

Asgjë nuk është publikuar në faqen Kuvendit siç ndodh me marrëveshjet e zakonshme. Marrëveshja do shqyrtohet fillimisht nga komisionet parlamentare. Mbledhjet do të zhvillohen online, por nuk do të bëhen publike. Deputetët do të njihen me përmbajtjen e marrëveshjes, po nuk do të kenë të kopje të saj.

Pas miratimit në Parlament, marrëveshja do të shkojë për konfirmim në Presidencë, dhe Meta ka detyrimin gjithashtu të mos ta publikojë. Marrëveshja nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare.

1.jpg

2.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img