Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Marrëveshja PD-LSI, Myslym Murrizi: Kam qenë dhe jam kundër, militantët e saj marrin vota nga ne dhe i çojnë te PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e3f8d273e491a514c2b383dd3003f883

‘Unë kam qenë që në fillim kundër. Jam kundër dhe tani.’ Kështu është shprehur deputeti Myslym Murrizi mbrëmjen e sotme, kur është pyetur për marrëveshjen PD-LSI.

I ftuar në emisionin RepolitiX, Murrizi ka thënë se PD s’mund të jetë në marrëveshje me LSI, kur militantët e saj marrin vota nga ata (PD) dhe i çojnë te PS.

‘Unë kam qenë që në fillim kundër. Jam kundër dhe tani. Nga Shkumbini në PREVEZË LSI-së i bënte mirë të dilte me kandidatët e saj kundër Ramës. Militantët e saj marrin vota nga ne dhe i çojntë te PS.’

Ai ka shtuar më tej se nga viti 2013 deri në 2017, militantët e PD që kanë qenë në administratë janë shkarkuar nga LSI.

‘Nga viti 2013 deri 2017 militantët e PD që ishin në administratë u shkarkuan nga LSI. Sa të më japi Zoti frymë unë do bëj të pamundurën të pastroj këtë klasë të pistë politike’, ka përfunduar deputeti Myslym Murrizi

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img