Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Mogherini dhe komisioneri Hahn dëmtuan Kosovën dhe rajonin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur me tone të ashpra ndaj përfaqësuesve të BE-së Mogherini dhe Hahn, pasi sipas tij ata kanë dëmtuar shumë Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor.

Sipas Haradinajt, nëse zyrtarët e lartë europian do të kishin biseduar për çështjen e kufijve dhe territoret, sot Kosova dhe Serbia mund të kishin arritur një marrëveshje.

Vazhdim i gabimit që e ka bërë zonja Mogherini dhe komisioneri Hahn, i kanë humbur 1 vit BE-së dhe Ballkanit. Sikur të mos kishin folur për kufij dhe territore, ndoshta do të kishim një marrëveshje. Një deklaratë që e le të hapur mundësinë e bisedimit të territorit të kufirit është vazhdim i politikës së gabuar të evropianëve’, ka thënë kryeministri kosovar. 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img