Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel, e përshëndet Edi Rama: Kjo është rruga e duhur, të tjerat humbje kohe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama përshëndet marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbi në Bruksel, për energjinë elektrike në veri të vendit. Kjo zonë është e populluar në shumicë nga serbët dhe atje nuk paguhej prej vitesh energjia elektrike.

“Gjë shumë e mirë marrëveshja e firmosur mes Kosovës e Serbisë për energjinë në Veri. Kjo është rruga e duhur. Të tjerat janë humbje kohe duke rrejt veten”, shkruan kryeministri Edi Rama në rrjetin social Twitter.

albsig

spring

Sipas marrëveshjes së re të firmosur në Bruksel mes përfaqësuesve të dy vendeve dhe me ndërmjetësimin e emisarit për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, serbët në veri të vendit do të paguajnë enegjinë që shpenzojnë sipas  ligjeve të Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img