Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Marrëveshja e ‘5 qershorit’, pak para takimit të Këshillit Politik Basha mbledh aleatët (Fokusi te listat e hapura dhe koalicionet)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët pak para mbledhjes së Këshillit Politik që është lajmëruar se do të jetë në orën 17:00.

Takimi i Bashës me aleatët do të zhvillohet në orën 16:45.

Mendohet se në qendër të takimit do të jenë listat e hapura dhe heqja e koalicioneve parazgjedhore.

Kjtojmë se opozita ka lënë të nënkuptohet se afati për këto ndryshime kushtetuese mund të shtyhet përtej 30 korrikut pasi në rast se votohen në Kuvend në këtë datë atëhere Opozita e Bashkuar do i refuzojë.

 

Më shumë
spot_img
spot_img