Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Marrëveshja e 17 majit, Rama ironizon Bashën: U bëra Romeo, iu luta Zhulietës siç nuk do kisha fuqi t’i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korçës

spot_img

Lajme të ngjashëm

8f9c4972f2df76a4f8e4cd629d788622

Kreyministri Rama ka komentuar nga Korça marrëveshjen e 17 majit të dy viteve më parë me kryedemokratin Lulzim Basha.

Rama tha se në 2017 ai u bë Romeo i asaj kohe duke iu lutur Zhulietës (Lulzim Bashës) siç nuk do të kishte dot fuqi që t’i lutej gjithë vajzave të bukura të Korçës, ama ia arriti ta bindte.

‘Në 2017 isha unë u bëra Romeo i asaj kohe që iu luta Zhulietës siç nuk do kisha pasur dot fuqi t’i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korcës në gjithë jetën time. Në fund e binda Xhulin, hajde kërko ca të duash. Mori gjysmën e qeverisë dhe mori gjysmën më me peshë’, tha Edi Rama.

Më shumë

spot_img