Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

MARRËVESHJA DETARE/ Mbyllet raundi i tretë i bisedimeve me Greqinë, ministria e Jashtme jep informacion

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme e Ditmir Bushatit jep informacion për raundin e tretë të bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë.

Ministria e Jashtme njofton se u mbyll dje më 22 qershor 2018, në Athinë raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë.

“Takimi ishte konstruktiv dhe u zhvillua në një klimë pozitive, miqësore dhe bashkëpunuese. Grupet negociatore do të vazhdojnë të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme dhe në interes të të dyja palëve”, thuhet në njoftimin e MPEJ.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img