Marrëdhëniet Shqipëri-Izrael, Rama jep dy lajme të rëndësishme nga AIPAC

Publikuar tek: politike, më 17:12 04-03-2018 Marrëdhëniet Shqipëri-Izrael, Rama jep dy lajme të rëndësishme nga AIPAC

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në SHBA, ku po mbahet Konferenca Vjetore e Komitetit Izraelito-Amerikan të Çështjeve Publike, në Washington DC.

Në intervistën e tij, Rama foli për mbështetjen që Shqipëria u ka dhënë hebrenjëve, dhe marrëdhëniet e shkëlqyera të vendit me Izrealin.

Sakaq, dha dy lajme të rëndësishme për marrëdhënien mes dy vendeve.

“Për herë të parë, këtë vit do të kemi fluturime të drejtëpërdrejta nga Izraeli në Shqipëri, gjatë muajve të verës”- u shpreh Rama, teksa shtoi se Shqipëria do të bëhet shtëpia e dytë e izrealitëve për pushime.

Ndërkohë njoftoi se ka marrë angazhimin që të ndërtojë një Qendër Kulturore për miqësinë shqiptaro-izraelite, në zemër të Tiranës.

Kryeminstri Rama u shpreh se Shqipëria mbron të njëjtat vlera si Izraeli, ashtu si ka bërë prej vitesh.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012861967086792
array(1) { ["section"]=> string(78) "marredheniet-shqiperi-izrael-rama-jep-dy-lajme-te-rendesishme-nga-aipac-112175" }