Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Marrëdhënia me Berishën dhe e ardhmja, flet Meta: Jam si Kristiano Ronaldo, kam parametrat e një 18 vjeçari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilior Meta tregoi mbrëmjen e sotme se ka rreth 15 muaj që nuk e ka takuar Sali Berishën, pavarësisht se e ka ftuar këtë të fundit edhe për darkë.

“I vetmi që kam 15 muaj që nuk e kam takuar është zoti Berisha, edhe pse e kam ftuar për drekë, por ai ka patur edhe disa shqetësime shëndetësore. Nuk kam patur ansjë raport të drejtpërdrejt me të. Ndonjë urim ditëlindje dhe ai mesazhi për “non grata-n”, tha Meta.

Përsa i përket të rdhmes pasi t’i mbarojë mandati i Presidentit, Meta nuk dha një përgjigje të saktë, por tha se është si Kristiano Ronaldo dhe ka parametrat e një 18 vjeçari.

Në moshën 53-vjeçare do të dilni në pension në politik apo të do të rezistoni në politikë?

Jam si Kristiano Ronaldio dhe i kam parametrat për 18 vjeç. Ajo që unë do bëj është një përkushtim i jashtëzakonshëm ndaj popullit të Shqipërisë. Mezi po pres të shkoj tek populli i 2 Marsit.

Çfarë angazhimi do të merrini Meta?

Unë do të dëgjoj popullin e 2 marsit. Populli i 2 marsit shpëtoi Shqipërinë nga një gjë e rëndë që mund të ndodhte. Nëse ata do të çonin ligjet me betim të Lanës në Gjykatën Kueshtetuese do të shpërbëja Parlament, qeveri dhe çdo gjë. njeriut që ia thash un spiunoj direkt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img