Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Marku kritika prokurorëve: Keni zvarritur çështjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku nuk i ka kursyer sot kritikat për prokurorët.

 Ajo ka marrë pjesë në takimin për analizën vjetore të Prokurorisë së Tiranës dhe asaj të Apelit. Ndër të tjera Marku u shpreh se janë konstatuar zvarritje të pajustifikuara në hetimin e çështjeve.

“Ngarkesa ka qenë e madhe, keni punuar mjaftueshëm. Kjo ngarkesë e madhe ka ulur ndjeshëm cilësinë dhe efektivitetin në punë. Ju nuk jeni përqendruar aq sa duhet në hetimin e çështjeve të rëndësishme dhe mund të thuhet se në pak raste ndonjë prej tyre ka përfunduar me ngritje akuzash. Janë konstatuar zvarritje të pajustifikuara në hetimin e çështjeve. Ka çështje të rëndësishme që rrinë prej vitesh në sirtarët e prokurorisë”, tha Marku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img