Marko Bello nuk jeton më, profesori, diplomati, gazetari e politikani i njohur humbi betejën me Covid-19

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:54 05-12-2020 Marko Bello nuk jeton më, profesori, diplomati, gazetari e politikani i njohur humbi betejën me Covid-19

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Marko Bello nuk jeton më. Bello është ndarë nga jeta dje, në moshën 59 vjeçare, në Turqi, aty ku po kurohej për Covid-19. Ai ndodhej i shtruar në spital prej 23 ditësh.

Marko Bello nuk e ka fituar dot betejën me virusin dhe ka ndërruar jetë mesnatën e djeshme.

Ai ka qenë deputet i Kuvendit të Shqipërisë për tre mandate, nga viti 2001-2013. Gjatë kësaj periudhe ka mbajtur dhe postin e ministrit për Integrimin Evropian dhe ministër Shteti për Koordinimin Qeveritar.

Ndërkohë, në periudhën 1997-2000, Marko Bello ka shërbyer si ambasador i Shqipërisë në Rumani dhe më pas zv/ministër i Mbrojtjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Etilda Gjonaj i shpall ‘luftë’ MEME-ve: 1 VIT BURG për ata që keqpërdorin montazhin e fotografive
»
Article Logic
Execution time: 0.012049913406372
array(1) { ["section"]=> string(108) "marko-bello-nuk-jeton-me-profesori-diplomati-gazetari-e-politikani-i-njohur-humbi-betejen-me-covid-19-230241" }