Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mark Marku rrëfen urdhrin e Majlinda Bregut në PD: Na ndalonte të shkonim te Top Channel dhe Opinioni i Fevziut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

46e529563a8c1ac35f0900246aee3c65

Mark Marku, ish-deputet i Partisë Demokratike, ka rrëfyer urdhrin e Majlinda Bregut, e cila ka mbajtur edhe postin e zëdhënëses së Qeverisë së Sali Berishës, që asnjë deputet i kësaj force politike të mos paraqitej në televizionet kritike.

Marku ka thënë në emisionin “Studio e Hapur” se Bregu, “që sot hiqet si opozitare e madhe”, u kishte ndaluar deputetëve të PD-së, kur kjo forcë politike drejtonte vendin, që të mos shfaqenin në Top Channel, Vizion Plus dhe për një periudhë edhe në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut.

“Unë kur kam qenë në pushtet kam shkuar në mënyrë demonstrative në këto televizione edhe pse na ndalohej”, ka thënë Marku.

Lexo edhe: Mark Marku-Henri Çilit: Lelën e hoqe për Edi Ramën. Botuesi: Gënjeshtër që nuk qëndron

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img