Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mark Marku-Henri Çilit: Lelën e hoqe për Edi Ramën. Botuesi: Gënjeshtër që nuk qëndron

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

503097b7986ce538cdd3420c192a935d

Pedagogu i gazetarisë, Mark Marku ka komentuar në emisionin “Studio e Hapur” se Henri Çili largoi Alfred Lelën nga posti i drejtorit të Mapos për shkak të kryeministrit Edi Rama.

Marku tha se Çili ka interesa te Rama dhe kjo solli largimin e Lelës nga gazeta.

Ai theksoi se çdo botues ka të drejtë të vendosë për gazetën e tij, por kjo pa prekur të drejtën e gazetarëve, pasi të dyja së bashku përbëjnë lirinë e mediave.

Por, Henri Çili ka refuzuar të pranojë akuzën e Markut, duke mohuar çdo presion nga qeveria për të larguar Alfred Lelën.

“Nuk ekziston asnjë formë e ndonjë interesi, apo e ndonjë presioni të qeverisë në rastin Lela. Është një gënjeshtër që nuk qëndron”, u përgjigj Çili.

Lexo edhe: Alfred Lela dhe Henri Çili përballen direkt në studio, tregojnë versionin e tyre për largimin nga “Mapo”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img